Jak sprawdzić model karty graficznej? Poznaj 4 proste sposoby

Potrzebujesz szczegółowych informacji o swojej karcie graficznej i nie wiesz, gdzie je znaleźć? To dosyć powszechny problem. Kupując komputer w formie gotowego zestawu, często nie masz pewności co do jego poszczególnych komponentów. Jak sprawdzić model karty graficznej w prosty i szybki sposób?

Gdzie znaleźć informacje o modelu karty graficznej?

Metoda identyfikacji posiadanego sprzętu zależy od tego, z jakiego oprogramowania korzystasz. W popularnym Windowsie możesz sprawdzić model karty graficznej przy pomocy Menedżera urządzeń lub pobranego oprogramowania.

Jak sprawdzić model karty graficznej za pomocą Menedżera urządzeń?

W przypadku popularnego Windowsa 10 Home wybierz Panel sterowania, a następnie kategorię Sprzęt i dźwięk. W podkategorii Urządzenia i drukarki wybierz Menedżer urządzeń. Po kliknięciu w Karty graficzne dowiesz się, czy w Twoim sprzęcie zainstalowano kartę zintegrowaną, czy dedykowaną. Jeśli na liście pojawią się dwie pozycje, oznacza to, że w komputerze znajdują się oba elementy. Jak sprawdzić model karty graficznej, żeby uzyskać szczegółowe informacje o jej parametrach? Jeśli znasz już jej nazwę, to szczegółowe informacje z łatwością znajdziesz na stronie producenta lub sklepu komputerowego.

Jak sprawdzić model karty graficznej w aplikacjach systemu Windows?

Szczegółowych informacji o parametrach sprzętu dostarczy Ci również aplikacja DxDiag, dostępna w Windowsie. Jak sprawdzić model karty graficznej takim sposobem? Otwórz narzędzie wyszukiwania i wpisz komendę dxdiag. Dokładne dane o karcie znajdziesz w zakładkach Ekran i Renderowanie.

Jak sprawdzić model karty graficznej za pomocą oprogramowania?

Do uzyskania informacji o karcie możesz wykorzystać któryś z bezpłatnych programów, powszechnie dostępnych w sieci. Dla Windowsa dobrym rozwiązaniem będzie np. GPU-Z. Jak sprawdzić model karty graficznej z jego wykorzystaniem? To program, który działa bez instalacji. Bez problemu rozpozna zarówno najnowsze, jak i nieco starsze rozwiązania sprzętowe. Pozwoli Ci uzyskać dane takie jak model karty, rozmiar i rodzaj pamięci RAM, technologię wykonania, częstotliwość pracy GPU czy wersję BIOS.

Inną metodą może być użycie programu HWiNFO32. Jak sprawdzić model karty graficznej korzystając z tego rozwiązania? Wystarczy, że pobierzesz program z sieci i go zainstalujesz. Dostarczy Ci nie tylko informacji o parametrach karty, ale także o innych komponentach komputera, takich jak twardy dysk czy monitor. Programem o podobnym działaniu jest również HWMonitor.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl