Jaki komputer kupić? Kilka przydatnych wskazówek

Komputer to podstawowe narzędzie pracy w wielu firmach. Jaki komputer kupić do biura? Na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu? Oto kilka praktycznych wskazówek, które pomogą podjąć ci decyzję jakie urządzenie będzie najlepsze dla twojej firmy.

Jaki komputer kupić? Weź pod uwagę dysk i kartę graficzną

Na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia? Jaki komputer kupić? Zwróć uwagę na rodzaj twardego dysku. W twojej firmie większość danych przechowywana jest na komputerze? Wybierz dysk o większej pojemności. Warto wziąć też pod uwagę prędkość. Dzięki temu ty lub twoi pracownicy efektywniej wykonacie swoją pracę, bo nie będziecie czekać w nieskończoność na uruchomienie danego programu, czy wydłużający się zapis danych.

Co z kartą graficzną? Wszystko zależy od tego do czego używany będzie komputer. Twoi pracownicy do wykonania swoich obowiązków korzystają głównie z Excela albo edytora tekstów – możesz zaoszczędzić na karcie graficznej. Specjalistyczne oprogramowanie dla grafików, projektantów, czy architektów wymaga jak najlepszej jakości obrazu. W tym przypadku postaw na kartę graficzną o jak najlepszych parametrach.

Liczba gniazd USB ma znaczenie

Jaki komputer kupić, by sprawdził się w biurze? Taki z dużą liczbą portów USB. Mysz klawiatura, czy pendrive, żeby spełniać swoje zadania, potrzebują portu USB. Wielu pracowników biur wykorzystuje także porty, by za pomocą kabla przenieść jakieś dane na lub z urządzenia zewnętrznego. Weź pod uwagę fakt, że niektóre urządzenia mobilne potrzebne do pracy ładują się poprzez podłączenie kabla do portu USB. Warto zatem wybrać komputer, który ma więcej niż jeden port USB.

Ogranicz szum do minimum

Praca w firmie powinna być komfortowa. Tylko w ten sposób zwiększysz produktywność pracowników. Wielogodzinne przebywanie w szumie generowanym przez komputery obniża koncentrację uwagi, wzmaga senność, a nawet może spowodować ból głowy. Jaki komputer kupić? Taki, który pracuje najciszej jak to możliwe. Dzięki temu przyczynisz się do poprawy warunków pracy i zapobiegniesz spadkom energii u swoich pracowników.

Komputer, a organizacja pracy

Jaki komputer kupić? Czy stacjonarne urządzenie to zawsze najlepszy wybór? Wszystko zależy od tego ilu pracowników zatrudniasz, jaką powierzchnię masz do dyspozycji oraz jaka estetyka jest ci bliska. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych PC są komputery All in One. W AiO wszystkie podzespoły mieszczą się w obudowie ekranu. Takie rozwiązanie pozwala wygospodarować dodatkowe miejsce. Atutem komputerów All in One jest też estetyczny design oraz ograniczenie ilości kabli. Wiele komputerów AiO nie ustępuje jakością tradycyjnym PC.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl