Jaki monitor kupić? Poznaj parametry na jakie warto zwrócić uwagę!

Jesteś właścicielem firmy? Masz własne biuro? Pracujesz zdalnie z domu i potrzebujesz wysokiej jakości urządzeń elektronicznych? Kluczem do efektywnej pracy jest wygoda i funkcjonalność. Warto zainwestować w dobry ekran. Jaki monitor kupić? Jakie parametry wziąć pod uwagę?

Zwróć uwagę na rozdzielczość

Szukasz sprzętu do biura i nie wiesz jaki monitor kupić? Wielu ekspertów od sprzętu biurowego radzi, by przy wyborze monitora zwrócić uwagę na rozdzielczość. Niektórzy specjaliści twierdzą, że do pracy w biurze wystarczająca jest rozdzielczość FULL HD, inni doradzają QHD lub 4K. Na co się zdecydować? Wszystko zależy od specjalizacji prowadzonej przez ciebie firmy. Szukasz urządzeń dla osób, które będą używały w swojej pracy głównie arkuszy kalkulacyjnych? Rozdzielczość FULL HD będzie wystarczająca. Prowadzisz firmę, która zatrudnia grafików komputerowych? Wybierz monitor o jak największej rozdzielczości. Dzięki temu nie tylko ułatwisz grafikom pracę, ale sprawisz, że stanie się bardziej wydajna i efektywniejsza.

Jaki monitor kupić? Rozmiar to ważny parametr

Nie wiesz jaki monitor kupić? Zwróć uwagę na rozmiar lub jak nazywają to eksperci, przekątną ekranu. Większy ekran to większa przestrzeń, którą można wykorzystać w pracy. Czy duża przekątna monitora to zawsze dobry wybór? To zależy od tego jakie masz możliwości lokalowe i ile stanowisk pracy z monitorem chcesz stworzyć. Pamiętaj, że duży monitor wymaga też dużego biurka, żeby pracownik mógł w pełni wykorzystać możliwości jakie daje ekran.

Zadbaj o ergonomię pracy i ochronę wzroku

Przy zakupie monitora do firmy weź pod uwagę to jaki będzie miał on wpływ na zdrowie pracowników. Przepisy BHP dokładnie określają wysokość ekranu i jego odległość od oczu. Każdy pracodawca jest zobowiązany do ich przestrzegania. Jaki monitor kupić? Zależy ci na zdrowiu twoich podwładnych? Wybierz monitor z matową matrycą, która zapobiegnie odbijaniu się refleksów świetlnych i korzystnie wpłynie na ochronę wzroku. Monitory z funkcjami regulacji ekranu, kąta pochylenia oraz kąta obrotu pomogą ci zadbać o ergonomię pracy.

Design również ma znaczenie

Jesteś właścicielem firmy albo kierownikiem biura? Wiesz, że oprócz funkcjonalności ważny jest także design. Warto zadbać o to, by monitory prezentowały się nowocześnie i estetycznie. Pamiętaj, że miejsce pracy pełni także funkcję reprezentacyjną. Każdy, kto wchodzi do biura widzi właśnie monitory i stanowiska pracy. Ważne jest, by wyglądały schludnie i podkreślały profesjonalizm twojej firmy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl