Wybieramy laptop idealny do pracy

Komputer stał się niezwykle ważnym narzędziem do pracy w wielu branżach. Dużym wyzwaniem jest dokonanie odpowiedniego wyboru laptopa, notebooka biznesowego, który spełni wszystkie wymagania i do tego jest sprzętem mobilnym. Na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy wyborze laptopa do pracy?

Szybkość, pamięć i moc

To co jest najważniejsze w mobilnym sprzęcie komputerowym potrzebnym do pracy, mieści się w jego wnętrzu. Zadając sobie pytanie: jaki laptop wybrać, najpierw musimy zastanowić się, jaka moc procesora i pojemność dysku HDD i SSD będzie dla nas zadowalająca. Jeśli do pracy nie wykorzystujemy zaawansowanych programów, na przykład graficznych, nie ma potrzeby sięgać po najbardziej innowacyjne procesory, karty graficzne i największe wartości pojemności. Pamięć RAM powinna być jednak duża, a najlepiej żeby istniała możliwość jej rozszerzenia.

Jakość wykonania

Trwałe, mocne materiały, z których wykonany jest laptop, to ogromna jego zaleta. Solidne wykonanie zapewnia trwałość, a laptopy są narażone na różnego rodzaju uszkodzenia i przeciążenia w transporcie i w trakcie pracy w mało sprzyjających warunkach. Wybór laptopa z obudową z wytrzymałych materiałów nie oznacza, że urządzenie straci na estetyce - nic bardziej mylnego. Aluminium może wyglądać bardzo stylowo i profesjonalnie. Innym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest pojemność i trwałość baterii.

Wielkość ekranu

Praca przy laptopie oznacza wiele godzin wpatrywania się w ekran, dlatego jego wielkość, jasność, nasycenie kolorów i inne właściwości są bardzo ważne. Im bardziej ograniczone są czynniki wpływające na zmęczenie oczu w trakcie pracy, tym lepiej. Jaki więc laptop wybrać? O wysokiej rozdzielczości i najlepiej matowy . Przekątną ekranu można dobrać według własnych preferencji, najczęściej jednak zdarza się, że użytkownicy sięgają po możliwie największy ekran w laptopie, którego waga jest komfortowa do przenoszenia.

Zabezpieczenia

Oprogramowanie to część komputera, dzięki któremu można na nim swobodnie pracować i tworzyć. Powstające dane, jak i cały laptop, należy odpowiednio zabezpieczyć, aby nie dostały się w niepowołane ręce. Przy wybieraniu laptopa biznesowego można od razu sprawdzić, jakie zabezpieczenia są w nim wbudowane i wgrane, od zaawansowanego programu antywirusowego, przez zabezpieczenia dostępu, na przykład czytnik linii papilarnych, po filtry prywatyzujące i inne rozwiązania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl